Oxybrazja - peeling wodnotlenowy

Czym jest Oxybrazja

Oxybrazja jest to jeden z najbardziej innowacyjnych sposobów delikatnego złuszczania i rewitalizacji skóry, ze szczególnym zaleceniem dla cer wrażliwych, alergicznych, naczyniowych. Ze względu na wykorzystanie czystego tlenu idealnie sprawdza się w redukcji bakterii beztlenowych odpowiedzalnych za powstawanie trądziku. Zabieg oxybrazji polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą jednoczesnej aplikacji tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Tlen ma za zadanie pobudzić odbudowę włókien kolagenowych i naczyń włosowatych oraz poprzez dezynfekcję zahamować rozwój trądziku. Sól fizjologiczna jest sterylnym roztworem chlorku sodu w wodzie, o stężeniu 0,9%. Bardzo skutecznie łagodzi różnego rodzaju stany zapalne oraz nawilża i zmiękcza skórę.

Zdjęcie pięknej kobiety

Oxybrazja jest odmianą peelingu mechanicznego, w przypadku którego czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień silnie rozproszonych kropel soli fizjologicznej, emitowanych pod ciśnieniem sprężonego czystego tlenu, przy użyciu specjalnego aplikatora. Ciecz uderzając o powierzchnię skóry złuszcza warstwę rogową naskórka, intensyfikując tym samym naturalne procesy regeneracyjne. Jest to zabieg bezdotykowy. Intensywność złuszczania uzależniona jest od ilości ruchów wykonanych w jednym miejscu podczas zabiegu. Standardowy czas trwania zabiegu (twarz + szyja + dekolt) to około 30 minut. Oxybrazjia jest ona idealnym preludium do większości zabiegów kosmetycznych. Po wykonaniu zabiegu optymalnie będzie zastosować kosmetyki, ampułki, czy koktajle głęboko odżywcze i regenerujące, aby spotęgować efekt poprawy wyglądu skóry.

Efekty po zabiegu

Skóra jest rozjaśniona, napięta, nawilżona, dotleniona. Skóra jest jedwabista w dotyku, gładka, ma także wyrównany koloryt. Mniej widoczne stają się drobne zmarszczki, rozszerzone pory oraz złagodzone objawy trądziku.W długim okresie, przy zastosowaniu serii zabiegów, efektem oxybrazji będzie pobudzenie mikrokrążenia, korzystnie wpływającego na procesy regeneracyjne skóry. Oxybrazja przynosi również korzystne efekty w regeneracji mieszków włosowych w terapiach nadmiernego wypadania włosów.

Najlepsze efekty uzyskamy po serii 3 do 10 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu. Pojedyncza sesja w celu natychmiastowego efektu jest doskonałą formą zabiegu bankietowego, a w okresie letnim jest chłodą kojącą alternatywą wielu zabiegów inwazyjnych.

Oxybrazja posiada niewielką liczbę przeciwwskazań, przy długiej liście zaleceń do wykonania zabiegu. Ze względu na minimalną inwazyjność zabiegu, stanowi bezpieczną alternatywę dla poularnych zabiegów mikrodermabrazji często skutkujących powikłaniami.

Urządzenie Vital Injector Urządzenie Vital Injector Urządzenie Vital Injector
Sprawdź ceny zabiegów