Environ - fontanna młodości dla skóry

zdjęcie przedstawiające doktora Desa Fernandesa

“Wyjątkowe podejście do redukcji oznak starzenia się skóry to główna idea firmy Environ. Dwadzieścia lat doświadczeń i badań klinicznych na wolontariuszach pozwoliło mi zdobyć unikalną wiedzę na temat metod Anti-Aging. Prezentowane przeze mnie metody, wraz z wyselekcjonowanymi składnikami kremów Environ pozwolą Państwu uzyskać młodszy i zdrowszy wygląd skóry."
— dr Desmond Fernandes

Kosmoceutyki

Nie bez powodu firma Environ została jako pierwsza określona mianem firmy kosmeceutycznej ponieważ produkty posiadają właściwości farmaceutyczne i są opracowywane na podstawie badań naukowych i medycznych. Kosmeceutyki Environ są ściśle kontrolowane podczas produkcji w Laboratorium Tretin-Care w Kapsztadzie. Laboratorium posiada również dział prac naukowo – badawczych i postępu, a próbki ze stanowiska kontroli jakości wysyłane są regularnie do akredytowanego, międzynarodowego laboratorium w celu badania sterylności i składu chemicznego produktów. Do produkcji kosmeceutyków Environ używa się tylko najwyższej jakości składników: stężonych witamin A, E i C, peptydów i szeroką gamę antyutleniaczy, o czym świadczą doskonałe i udowodnione rezultaty pacjentów na całym świecie oraz przyznanie certyfikatu przez niezależny Instytut Witamin w Lozannie. Dla uniknięcia reakcji alergicznych, zawierają jedynie śladowe ilości konserwantów, są bezzapachowe i pozbawione środków koloryzujących. Nie blokują ujść gruczołów łojowych, są lekkie i łatwo penetrujące.

Kosmoceutyki Environ

Roll Cit

Naturalna indukcja kolagenu

„Roll” oznacza wałek, natomiast „Cit” to skrót od angielskiego Kolagen Induction Therapy czyli terapia indukcji kolagenu. Roll Cit jest instrumentem, który służy do mikronakłuwania skóry. Według badań przeprowadzonych w Japonii wynika, że mikronakłucia warstwy rogowej naskórka zwiększają penetrację składników aktywnych w głąb skóry aż 100.000 tys. razy! Dzięki zastosowaniu Roll Cit i mikronakłuć skóry, składniki aktywne zawarte w kosmeceutykach Environ, docierają do rozrodczych warstw naskórka powodując jednocześnie znaczny wzrost skuteczności terapii odmładzającej.

Roll CIT kosmetyczny

Roll Cit Kosmetyczny, służący do mikronakłuwania naskórka, to nic innego jak Mezoterapia domowa. Mikronakłucia umożliwiają lepszą penetrację składników aktywnych zawartych w preparatach Environ: witaminy A, peptydów, antyoksydantów, które znacznie przyspieszają proces odmładzania twarzy i ciała. Mikronakłuwanie w połączeniu z indywidualnie dobranymi kosmeceutykami Environ wpływa na zwiększoną produkcję kolagenu i tym samym widoczne zredukowanie zmarszczek oraz napięcie zwiotczeń. Wyraźne pogrubienie naskórka powoduje, że popękane naczynka stają się mniej widoczne, a skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd. Roll Cit Kosmetyczny może być stosowany na dużych obszarach ciała: twarzy łącznie z powiekami, szyi, dekolcie, ramionach, dłoniach, brzuchu, pośladkach, udach. Instrument wykonany jest z wysokiej jakości materiałów chirurgicznych i dodatkowo, dla zwiększenia bezpieczeństwa, został wysterylizowany promieniami gamma. Jego opakowanie stanowi równocześnie pojemnik dezynfekujący.

Roll CIT medyczny

Służy do przeprowadzania serii od 3 do 6 zabiegów medycyny estetycznej. Roll Cit Medyczny penetruje ok. 1 mm w głąb skóry, a mikronakłucia zmuszają skórę do samodzielnej i intensywnej regeneracji. Wywołanie zamierzonego stanu zapalnego po zabiegu powoduje intensywne, aczkolwiek bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry, które można zredukować wykonując bezpośrednio po zabiegu jonoforezę witaminową Environ, aparaturą I-Onzyme DF II.

Roll Cit firmy Environ

Aparatura I-Onzyme DF II

Sposób w jaki starzeje się skóra, uwarunkowany jest od czynników genetycznych, stylu życia, a także od właściwej pielęgnacji, która jest odzwierciedleniem naszego wyglądu. Promieniowanie UV, zanieczyszczone środowisko, nieprawidłowa dieta, brak snu, stresujący tryb życia wpływają na oznaki przedwczesnego starzenia się skóry. Użycie specjalistycznej aparatury DF I-Onzyme II umożliwia wprowadzenia związków aktywnych Environ bezpośrednio do żywych komórek skóry. Pacjent uzyskuje przyspieszone efekty odnowy komórkowej i strukturalnej, a rezultatem jest widoczna poprawa wyglądu skóry, twarzy i ciała, redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów, przebarwień oraz zwiotczeń.

Aparatura I-Onzyme DF II od Environ

Aparat I-Onzyme DF II prezentuje więc wysokie możliwości zabiegów kosmetologicznych, stosując innowacyjne połączenie sonoforezy i intensywnej jonoforezy pulsacyjnej. Sonoforeza niskiej częstotliwości w wysokości 22kH oraz jonoforeza pulsacyjna stosowane jednocześnie, zwiększają penetrację witamin i czynników wzrostu zawartych w produktach Environ aż 40-krotnie, niż przy standardowym zastosowaniu kremu. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonywanie serii aparaturą DF I-Onzyme II min. 10 zabiegów raz w tygodniu, jednakże utrzymanie skóry w jak najlepszej kondycji wymaga regularnych wizyt, które stymulując optymalną produkcję kolagenu i elastyny znacznie opóźniają procesy starzenia. Dopełnieniem skutecznej pielęgnacji są kosmeceutyki do makijażu leczniczego Jane Iredale, które oparte są wyłącznie na minerałach takich jak: mika, dwutlenek cynku i żelaza, oraz złoto o działaniu leczniczym.

Zabiegi Environ na twarz

Jonoforeza i sonoforeza

Kluczową rolę w odmładzaniu pełni witamina A oraz antyutleniacze: witamina C, E, beta-karoten zawarte w kosmeceutykach Environ przeznaczonych do wykonywania profesjonalnych zabiegów w ga-binetach kosmetycznych i lekarskich.Zabiegi jono- i sonoforezy przy użyciu specjalistycznej aparatury Ionzyme DF II, to wprowadzanie związków aktywnych Environ bezpośrednio do żywych komórek skóry. Pacjent uzyskuje przyspie-szone efekty odnowy komórkowej i strukturalnej skóry. Rezultatem jest widoczna poprawa wyglądu skóry, twarzy i ciała, redukcja zmar-szczek, blizn, rozstępów, przebarwień oraz zwiotczeń.

Leczenie pigmentacji

Zabiegi polegające na stopniowym rozjaśnianiu przebarwień, po-przez zastosowanie jonoforezy i sonoforezy na bazie wysokich stężeń witaminy A (wykonywane naprzemiennie z jonopeelingami z użyciem kwasu mlekowego). W celu podtrzymania maksymalnych efektów kuracji należy włączyć zabiegi IPL EXILITE. W pielęgnacji do-mowej należy stosować kosmeceutyki Environ wspomagające re-dukcję nadmiernej pigmentacji:.

 • Lotion na przebarwienia (Clarifying Lotion) z serii Evenescence na pigmentację.
 • Krem C-Boost z serii Evenescence na pigmentację.
 • Serum C-Quence i Krem C-Quence z serii Ionzyme.
 • Lotion nawilżający z serii AVST.
 • Krem RAD SPF 15 z serii Ochrony przeciwsłonecznej.

Efekt korygujący przebarwienia uzależniony jest od indywidualnych czynników wewnętrznych organizmu, do których głównie należą ku-racje hormonalne, ciąża, zaburzenia funkcjonowania wątroby oraz przyjmowanie leków światłouczulających. Podczas kuracji należy bezwzględnie unikać słońca i solarium.

Leczenie nerwicy naczyniowej, stanów zapalnych skóry

Celem kuracji jest uspokojenie i wyciszenie skóry, wzmocnienie osłabionych naczyń włosowatych oraz pogrubienie naskórka, co powoduje, że zmiany stają się mniej widoczne. Zmniejsza się zaczerwienienie, podrażnienie i szorstkość skóry. Zaleca się wykonanie serii zabiegów jono- i sonoforezy przy jednoczesnym stosowaniu zabiegów IPL EXILITE wraz z pielęgnacją domową kosmeceutykami Environ:

 • Żel nawilżający z serii AVST
 • Serum C-Quence i Krem C-Quence z serii Ionzyme
 • Żel Colostrum z serii Intensywnej

Leczenie trądziku różowatego

Zaburzenia dotyczą objawów naczyniowo-ruchowych i związane są z układem nerwowym, wegetatywnym oraz przewodem pokarmowym, gdzie występuje niedokwaśność soku żołądkowego i zaburzenia wewnątrzwydzielnicze. Kondycja skóry przechodzi przez kilka etapów: okres rumieniowy i grudkowo-krostkowy z chronicznym zapaleniem, którego przyczy-ną jest nadmierne rogowacenie skóry. Zabiegi profesjonalne redukują stany zapalne i szorstkość skóry stosując jonoforezy witaminowe oraz jonopeelingi Lac-Pamgel oraz zabiegi IPL EXILITE. Dzięki temu następuje obkurczenie i wzmocnie-nie ścian naczyń włosowatych, przez co zmniejszony zostaje obrzęk i skutki podrażnień skóry. W celu wzmocnienia efektywności zabiegów bardzo ważna jest ku-racja domowa kosmeceutykami Environ®:

 • Produkty C-Quence z serii Ionzyme
 • Żel Colostrum z serii Intensywnej
 • Lotion nawilżający i Maska z serii AVST
 • Peeling LACM

Leczenie trądziku młodzieńczego

Sposób leczenia dobierany jest indywidualnie z uwzględnieniem rodzaju skóry i odmiany trądziku. Bardzo dobre efekty uzyskujemy dzięki peelingom Environ. Działają złuszczająco na warstwę rogową naskórka oraz odblokowują pory skóry. Wykazują również działanie antybakteryjne, antyseptyczne i przeciwzapalne. Pielęgnacja domowa jest bardzo ważnym czynnikiem uzupełniającym kurację, a w jej skład wchodzą:

 • Sebuprep, Sebuwash, Sebutone, Sebugel A, Sebumasque i Sebuspot z serii ß-Active oraz najnowszy peeling domowy LACM do codziennego stosowania,
 • pomocne są również produkty z serii Intensywnej.

W przypadkach silnego trądziku zalecane jest stosowanie produktów Environ zawierających zwiększoną dawkę witaminy A, która zmniejsza wykwity zapalne, ilość wydzielanego sebum oraz ułatwia jego usuwanie. Szczególnie polecanym produktem kuracji domowej jest w tym przypadku Retinol 1, 2 i 3.

Korekta blizn i ubytków skóry

Na świeże blizny zalecamy kurację domową z wykorzystaniem kos-meceutyków Environ zawierających lecznicze dawki witaminy A i C oraz żelu Colostrum z czynnikami wzrostu, przyspieszającymi regenerację ubytków. Dzięki aktywnym formom witamin ubytki skórne ulegają wypełnieniu i uzyskują zdrowszy koloryt (redukcja sinoczerwonych zaczerwień). W późniejszym etapie należy stosować wyższe stężenia np.: Olejek intensywny EssentiaA, a w przypadku wieloletniej blizny wskazany jest Retinol 3. Naskórek ulega pogrubieniu i w efekcie dochodzi do regeneracji blizn. W celu przyspieszenia efektów lub w przypadku opornych blizn, zalecamy serię sonoforez z witaminami. Bardzo efektownymi metodami redukcji blizn są również zabiegi Roll-CIT medyczny i chirurgiczny. Zabiegi te stymulują do wzmożonej pro-dukcji własnego kolagenu, który wypełnia ubytki w skórze.

Korekta zmarszczek i lifting twarzy, szyi i dekoltu

Szczególnie polecana osobom o wiotkiej skórze, z widocznymi oznakami starzenia się twarzy, szyi i dekoltu. Aby uzyskać zadowalający efekt poprawienia struktury skóry, silnego napięcia i ujędrnie-nia, wykonujemy zabiegi sono- i jonoforezy przy użyciu Intensywnej Kuracji Retinolowej, Żelu Colostrum i aparatury Ionzyme DF II, jak również kurację IPL EXILITE. Dzięki temu kondycja skóry ulega znacz-nej poprawie.
W celu uzyskania maksymalnych efektów w terapii profesjonalnej, zalecamy wspomagającą pielęgnację produktami Environ® w domu, połączoną z użyciem Roll-CIT kosmetycznego.

Zabieg głęboko regenerujący

Jest indywidualnie dobierany do potrzeb Pacjenta. To dwugodzinny relaks połączony z intensywną regeneracją skóry twarzy, szyi i de-koltu oraz rąk. W celu uzyskania najlepszych i co najważniejsze długotrwałych efek-tów zalecamy wykonanie serii jono- i sonoforezy aparaturą Ionzyme® DF II. Dzięki temu następuje obkurczenie uszkodzonych naczynek, redukcja obrzęków i silne napięcie zwiotczeń, a skóra nabiera zdro-wego kolorytu.Zabiegi te można z powodzeniem łączyć z mikronakłuwaniem Roll-CIT.

Zabiegi dla cery naczyniowej

Zalecamy serię 6 sonoforez z użyciem odpowiednich dawek witaminy C i A oraz Serum C-Quence 1, 2 i 3 oraz Żelu nawilżającego AVST, które pogrubiają naskórek, obkurczają i wzmacniają naczynka, a także wpływają na uzyskanie jednolitego koloru skóry z efektem rozświetlenia. Widoczny rezultat ukojenia skóry i zmniejszenia zaczerwienienia uzyskujemy już po pierwszym zabiegu. Aby uzyskać najlepsze efekty należy łączyć zabiegi jono- i sonoforezy z użyciem aparatury Ionzyme DF II wraz z laseroterapią IPL EXILITE.

Głębokie złuszczanie skóry

Peelingi Environ w połączeniu z terapią witaminową w domu, są skuteczną metodą redukcji defektów kosmetycznych. Dzięki nim następuje zmniejszenie warstwy rogowej, odblokowują się ujścia gruczołów łojowych i znacznej poprawie ulega struktura i koloryt skóry.Peelingi wykazują działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Wyko-rzystuje się je również w leczeniu wielu problemów skórnych, takich jak: zaburzenie rogowacenia, przebarwienia oraz różne rodzaje trą-dziku. Opierają się one na kwasach: mlekowym, glikolowym i salicy-lowym, umożliwiających uzyskanie doskonałych rezultatów.

Peeling jonizujący lac-pamgely

To innowacyjna formuła na bazie kwasu mlekowego penetrująca w głąb skóry przy pomocy prądu galwanicznego. Dzięki tej metodzie stosując niewielkie, np. 10% stężenie kwasu, uzyskujemy o wiele wyższą koncentrację aktywnych cząsteczek w warstwie rozrodczej naskórka. Pozwala to zmaksymalizować rezultaty przy jednocześnie minimalnej ingerencji w warstwę rogową, która stanowi ważny element ochrony skóry. Zabiegi Peelingami Jonizującymi Environ należą do bezpiecznych, skutecznych i mogą być stosowane na powieki. Są idealne dla każdej cery, bez względu na wiek, w celu wygładzenia, nawilżenia i odświeżenia kolorytu.

Podwójny peeling (double lacm)

To innowacyjny peeling mlekowy, wielowarstwowy, do zastosowania dzień po dniu (dwa dni z rzędu).Technika aplikacji minimalizuje skutki uboczne, w związku z tym oddziaływanie peelingu na powierzchnię naskórka jest mniej de-strukcyjne. Gwarantuje to lepszą ochronę skóry w czasie jej rekon-walescencji oraz nie ogranicza Pacjenta w życiu publicznym (brak widocznego złuszczania się naskórka). Jest to bardzo ważny aspekt zabezpieczający przed szkodliwymi czynnikami środowiska, pro-mieniowaniem UV i oddziaływaniem wolnych rodników.
Żadna blokada słoneczna nie jest w stanie zapewnić 100% ochrony skóry przed fotostarzeniem i hiperpigmentacją, której ryzyko wystą-pienia istnieje w przypadku głębokich złuszczań. Złuszczanie skóry metodą wielowarstwową znacznie zmniejsza dyskomfort Pacjenta podczas zabiegu. Skóra uzyskuje natychmiastowy efekt przejrzy-stości i nawilżenia, jednakże proces jej regeneracji jest rozłożony w czasie i wymaga również odpowiedniej kontynuacji produktów Environ w domu.

Peeling na powieki

To intensywny zabieg rozświetlający o działaniu liftingującym i redu-kującym kurze stopki, obrzęki i zasinienia wokół oczu. Aby uzyskać zadowalający efekt liftingowy należy wspomagać zabiegi profesjo-nalne w domu, stosując Żel wokół oczu z serii Ionzyme lub z serii AVST. Peelingi mogą być stosowane w pojedynczych zabiegach regene-rujących Environ lub w celu redukcji kurzych stopek wokół oczu (zalecana jest seria 6-ciu zabiegów, co 2 tygodnie).

Zabieg regenerująco-odmładzający z oczyszczaniem skóry

To zabieg przeznaczony dla osób, których cera wymaga oczysz-czenia i jednocześnie głębokiej regeneracji. W pierwszej kolejności wykonywany jest demakijaż specjalnym olejkiem mineralnym, który w połączeniu z profesjonalną maską oczyszcza skórę, złuszcza war-stwę rogową i odblokowuje ujścia gruczołów łojowych. Następnie przechodzimy do dalszego etapu oczyszczania przy po-mocy związków rozpuszczających zastoiny w skórze oraz oczysz-czania manualnego w koniecznych przypadkach. Kolejną częścią zabiegu jest regeneracja polegająca na wtłaczaniu w głąb skóry silnie skoncentrowanych dawek witamin za pomocą jonoforezy lub sonoforezy z użyciem aparatury Ionzyme® DF II oraz relaksujący ma-saż twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Zabieg oczyszczania

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego demakijażu. Przy użyciu od-powiednich preparatów usuwany jest nadmiar warstwy rogowej na-skórka, a zastoiny gruczołów łojowych zostają rozpuszczone dzięki zastosowaniu specjalistycznych olejków i żeli. Po dokładnym i delikatnym oczyszczeniu manualnym lub kawitacyj-nym wykonywana jest jonoforeza lub sonoforeza, której celem jest ukojenie skóry i zmniejszenie jej zaczerwienienia.

Zabiegi Environ na twarz - zdjęcie twarzy kobiety Zabiegi Environ na twarz - zdjęcie Environ Avance Zabiegi Environ na twarz - zdjęcie body profile Zabiegi Environ na twarz - zdjęcie Youth EssentiA Zabiegi Environ na twarz - zdjęcie twarzy kobiety Zabiegi Environ na twarz - zdjęcie twarzy kobiety Zabiegi Environ na twarz - zdjęcie twarzy kobiety

Zabiegi environ na ciało

W zabiegach na ciało najczęściej, oprócz relaksu i ukształtowania modelowej sylwetki oczekujemy poprawy napięcia i ujędrnienia zwiotczeń różnych partii ciała, jak również korekty rozstępów, czy redukcji celulitu. Dla uzyskania długoterminowych korzyści, należy stosować regularnie odpowiednio dobraną pielęgnację kosmeceu-tykami Environ®, pośród których wyszczególnić należy:

 • Olejek z witaminami A, C & E z serii AVST
 • Olejek intensywny z serii Kosmeceutyków do ciała
 • Żel do ciała Body Profi le z serii Kosmeceutyków do ciała
 • Body Cream Vitamin A, C and E z serii Kosmeceutyków do ciała.W celu przyspieszenia i wzmocnienia oczekiwanych efektów, Environ® proponuje zabiegi profesjonalne:1. Metodą nieinwazyjną:
 • Roll-CIT kosmetyczny,
 • Seria zabiegów jono- i sonoforezy aparaturą Ionzyme® DF II.2. Metodą inwazyjną:
 • Roll-CIT medyczny,
 • Roll-CIT chirurgiczny.
Zabiegi environ na ciało - twarz kobiety
Sprawdź ceny zabiegów